110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Повна назва проєкту: “Про внесення змін до Закону України “Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій”
Номер і дата реєстрації: № 5480 від 11.05.2021.
Ініціатори: Лозинський Роман Михайлович, Бондар Михайло Леонтійович, Гузь Ігор Володимирович, Бакунець Павло Андрійович, Піпа Наталія Романівна та ін.
Фракції: Голос, Європейська солідарність, Слуга народу, депутатська група “Партія “За майбутнє”, Довіра, позафракційні.
Мета проєкту: забезпечити сталість топонімів, які пройшли визначену законом процедуру та вшанувати пам’ять борців за волю України у ХХ столітті, увічнених у назвах топонімів.

Основний зміст

Встановити заборону протягом 10 років на зміну назви для об’єктів, які змінили назву відповідно до вимог Закону України “Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій” (за винятком юридичних осіб приватної форми власності та об’єкти права власності, які за ними закріплені);
встановити заборону на зміну топонімів на честь особи, яка є борцем за незалежність України у XX столітті (зміна допускається лише у разі реорганізації юридичної особи).

Довідково

Топоніми – назва місцевості, вулиці, регіону, населеного пункту, об’єкту рельєфу тощо.

Недоліки

Заборона на зміну топонімів на честь особи, яка є борцем за незалежність України у XX столітті, є безстроковою, в інших випадках така заборона складає 10 років, що може поставити такі категорії осіб в нерівне становище в контексті вшанування пам’яті про них.

Техніко-юридичне зауваження

Норму про заборону на зміну топонімів на честь особи, яка є борцем за незалежність України у XX столітті, краще розмістити у ст. 11 “Порядок зміни, відмови від присвоєних юридичним особам та/або об’єктам права власності імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій або їх збереження”.

Рекомендація Юридичної сотні: може бути підтриманий.