110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Висновок до проєкту Закону “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)” №3891 від 17.07.2020

Ініціатор: Шмигаль Денис Анатолійович, Кабінет Міністрів України

Зміст: пропонує передбачити штраф від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 10 510 грн до 15 765 грн) за перебування осіб в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без одягнених засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

Зміни, що пропонуються: зміни до статті 443 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). 

Позитив: сприятиме дотриманню маскового режиму з метою запобігання поширенню COVID-19.

Негатив: в проєкті не уточнено, за якими критеріями визначатиметься класифікація масок на виготовлені “самостійно” та “не самостійно”.

Проєкт пропонує доповнення новим пунктом у статтю 443 КУпАП, яка вже містить санкцію за порушення карантинних норм. Зокрема, в абзаці 1 цієї статті йдеться, що порушення санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм та рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1051 грн до 2102 грн) і на посадових осіб – від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 2102 грн до 10 510 грн) .

Нехтування носінням масок є одним з видів порушення санітарно-протиепідемічних правил і норм, за що фактично вже передбачено штраф.

Водночас проєкт №3891 не вносить зміни до вказаного абзацу, а пропонує зазначити додаткову норму саме для носіння масок та передбачити значно більший штраф, ніж є в загальній нормі. 

На практиці при застосуванні норми виникатиме логічне запитання, яку норму та санкцію застосовувати: передбаченому абзацом першим чи другим статті 44КУпАП

Позиція Юридичної сотні: пропонуємо доопрацювати.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]