110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

ЗАКОНОПРОЄКТ № 3968 від 07.08.2020 (основний)

Проєкт Закону про про внесення зміни до статті 8 Закону України “Про правовий режим воєнного стану” щодо військово-квартирної повинності для фізичних і юридичних осіб

Ініціатор законопроєкту: Шмигаль Денис Анатолійович (Кабінет Міністрів України).

Суть законопроєкту: забезпечення реалізації права на приватне життя відповідно до ст. 8 Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод в умовах уведення правового режиму воєнного стану, скасувавши військово-квартирну повинність громадян.

Зміни, що пропонуються: виключити п. 17 ч. 1 ст. 8 Закону України “Про правовий режим воєнного стану”, який встановлює військово-квартирну повинність для фізичних і юридичних осіб із розквартирування військовослужбовців під час уведення воєнного стану в Україні.

Висновки до законопроєкту

Позитив:  узгодження законодавства України з положеннями Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод, протоколів до неї та практики ЄСПЛ щодо забезпечення захисту непорушних прав та свобод, зокрема права на приватне життя. Виключення такої норми з чинного законодавства є необхідністю, оскільки за своїм змістом вона є архаїчною. Водночас держава має можливість забезпечувати житлом військовослужбовців в умовах воєнного стану в інший спосіб, наприклад, використовуючи казарми, військові гуртожитки чи інші спеціально облаштовані житлові приміщення.

Позиція Юридичної сотні: підтримати законопроєкт.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]