110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Вимоги щодо наявності УБД для кандидата на посаду 

Міністра оборони України 

Повна назва проєкту:  “Про внесення змін до статті 9 Закону України “Про Кабінет Міністрів України” щодо переліку відомостей кандидата на посаду Міністра оборони України”

Номер і дата реєстрації: № 5381 від 15.04.2021.

Ініціатори:  Шараськін Андрій Андрійович, Піпа Наталія Романівна, Клименко Юлія Леонідівна, Васильченко Галина Іванівна, Лозинський Роман Михайлович та ін.

Фракція: Голос.

Мета проєкту: установити додаткові вимоги для кандидатів на посаду Міністра оборони України, що в подальшому має забезпечити приймання важливих стратегічних рішень у сфері оборони на більш якісному рівні. 

Основний зміст 

Установити, що кандидати на посаду Міністра оборони України повинні додавати до подання про призначення копію посвідчення УБД або витяг із Реєстру волонтерів АТО та копії документів щодо перебування безпосередньо в районах АТО не менше ніж 6 місяців за сукупністю в період із 2014 року у взаємодії з офіційними військовими формуваннями та правоохоронними органами.

У разі підтримання проєкту, він набирає чинності з дня опублікування і діє до настання факту остаточного виведення та повної відсутності всіх збройних формувань РФ у Донецькій та Луганській областях. 

Довідкова інформація: факт остаточного виведення та повної відсутності всіх збройних формувань РФ у Донецькій та Луганській областях установлюється Міністром оборони України та Міністром внутрішніх справ України шляхом спільного подання Президентові України, який виключно на цій підставі приймає відповідне рішення (ст. 7 ЗУ “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях”).

Недоліки: 

Техніко-юридичні зауваження: 

Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати.