110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Повна назва: Проєкт Закону “Про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” щодо використання державних символів України та символів іноземних держав органами місцевого самоврядування”
№ 5049 від 08.02.2021

Ініціатори: Костюх Анатолій Вячеславович, Корнієнко Олександр Сергійович, Мінько Сергій Анатолійович, Санченко Олександр Володимирович, Фролов Павло Валерійович та ін.

Фракція: Слуга народу.

Мета проєкту: установлення правил використання державних символів України та символів іноземних держав органами місцевого самоврядування.

Основний зміст

Проєкт пропонує внести зміни до ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», як-от:

  • Державний Прапор України повинен установлюватися на фасадах і в приміщеннях, де працюють органи місцевого самоврядування (далі — ОМС), їхні виконавчі органи, а також підприємств, установ та організацій, що перебувають у комунальній власності;
  • кожне пленарне засідання місцевих рад повинне починатися та завершуватися виконанням Державного Гімну України, а сесії починатися внесенням Державного Прапора України, що супроводжується виконанням Державного Гімну України;
  • установлення прапорів іноземних держав на фасадах комунальних підприємств забороняється, а в приміщеннях ОМС дозволяється лише в разі, коли в таких будівлях перебувають офіційні делегації, групи чи посадові особи іноземних держав. Виконання іноземних державних гімнів під час проведення засідань дозволяється лише в разі, коли в них беруть участь офіційні делегації, групи чи посадові особи іноземних держав.

Довідкова інформація

Відповідно до пояснювальної записки, законопроєкт розроблений з огляду на суспільний резонанс, викликаний нещодавнім виконанням угорського гімну новообраними депутатами Сюртівської ОТГ Закарпатської області під час складання ними присяги.

Цими ж суб’єктами законодавчої ініціативи зареєстровано похідний законопроєкт № 5048, що пропонує внести зміни до КУпАП (доповнити його статтею 1844) і передбачає відповідальність за порушення порядку використання державних символів України та символів іноземних держав органами місцевого самоврядування. За відповідне порушення накладатиметься штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700 – 3400 грн. У разі повторного штрафу протягом року – від 300 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100 – 6800 грн).

Рекомендація Юридичної сотні: підтримати.