110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”3_4″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Повна назва проєкту: Проект Закону про внесення зміни до пункту 10-2 розділу ХІІІ “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про виконавче провадження” щодо виконання рішень про стягнення з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги у період дії воєнного стану

Номер і дата реєстрації: №7531 від 07.07.2022. 

Ініціатори: Костін Андрій Євгенович, Бакумов Олександр Сергійович, Батенко Тарас Іванович,  Бакунець Павло Андрійович, Власенко Сергій Володимирович та ін. 

Фракції: “Слуга народа”, “За майбутнє”, “Батьківщина”, “Довіра”, “Опозиційна платформа – за життя”.

Мета проєкту: забезпечення захисту конституційних прав і свобод людини та громадянина в умовах воєнного стану.

Основний зміст 

Законопроєкт пропонує:

Переваги: Забезпечення конституційних прав і свобод людини та громадянина в умовах воєнного стану, що реалізується завдяки забороні примусовому стягненню заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Недоліки: В законопроєкті прописано, що він набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, але не раніше дня набрання чинності Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності приватних виконавців та примусового виконання судових рішень, рішень інших органів (посадових осіб) у період дії воєнного стану”. Хоча зазначений проєкт прямо передбачає заборону на стягнення боргів за житлово-комунальні послуги, і при цьому має ширші норми, але на нього накладено вето Президента. При подоланні вето в нас з’являється ризик паралельного існування двох законів з тотожними нормами щодо заборони на стягнення боргів за житлово-комунальні послуги з населення.

Комітет з питань правової політики повторно розглянув законопроект щодо заборони примусового виконання рішень про стягнення з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги в умовах воєнного стану та рекомендує парламенту його прийняти.

Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_4″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]