110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”Row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Повна назва проєкту: “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження довгострокових бюджетних зобов’язань з фінансування громадських послуг з перевезення пасажирів відповідно до стандартів Європейського Союзу та посилення фінансових гарантій забезпечення прав громадян на пільговий проїзд”

Номер і дата реєстрації: 5150 від 25.02.2021.

Ініціатори: Горенюк Олександр Олександрович, Разумков Дмитро Олександрович, Павловський Петро Іванович, Крейденко Володимир Вікторович, Мурдій Ігор Юрійович та інші.

Фракції: здебільшого представники Слуги народу.

Мета проєкту:  реформувати систему пасажирських перевезень автомобільним транспортом шляхом установлення можливості укладення довгострокових договорів між компетентними органами влади та перевізниками, а також удосконалити механізм фінансового забезпечення пільгового проїзду, передбачивши цільову державну підтримку окремим територіальним громадам.

Основний зміст

Запропоновано внести зміни до Бюджетного кодексу України, які передбачають:

  1. Надання визначення, що таке довгострокове зобов’язання з фінансування громадських послуг із перевезення пасажирів, які можуть брати на себе одержувачі бюджетних коштів, що мають  повноваження щодо виконання бюджетних програм.
  2. Обсяг видатків на закупівлю таких громадських послуг установлюється законом про Державний бюджет України в межах бюджетних призначень у сумі, визначеній умовами договору та відповідними довгостроковими бюджетними програмами. Головні розпорядники коштів включають ці обсяги до бюджетних запитів. Такі видатки бюджету є захищеними, тобто їхній обсяг не може змінюватися в разі здійснення скорочення затверджених бюджетних призначень.
  3. Запровадження цільової державної підтримки окремим територіальним громадам, що надається з метою вирівнювання їхніх можливостей у контексті забезпечення надання державних соціальних гарантій щодо пільгового проїзду. Методика встановлення фінансової спроможності місцевих бюджетів та порядок визначення обсягів такої підтримки затверджуються Урядом.

Переваги: 

Довідкова інформація

З 1 січня 2017 року й дотепер відшкодування витрат перевізникам за пільговий проїзд покладається на місцеві бюджети, проте не всі територіальні громади в змозі повною мірою відшкодовувати вказані кошти. Це призводить до відмови перевізників у наданні пільговим категоріям осіб послуг з проїзду або в обмеженні їхніх соціальних гарантій, наприклад, шляхом установлення обмеженої кількості пільгових місць у транспорті. Така ситуація суперечить законам України, які встановлюють соціальні гарантії певним категоріям осіб, зокрема ветеранам.

Відповідно до ст. 23 ЗУ “Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії” на державу покладається обов’язок  здійснення фінансової підтримки місцевого самоврядування з метою забезпечення надання державних соціальних гарантій.

Цей проєкт повинен розглядатися одночасно з пов’язаним проєктом № 5149 від 25 лютого 2021 року “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування системи перевезень пасажирів автомобільним та міським електричним транспортом відповідно до стандартів Європейського Союзу”.

Рекомендація Юридичної сотні: підтримати.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]