110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Повна назва проєкту. Проєкт Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за публічне заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, тимчасової окупації Російською Федерацією територій України та спроб легалізувати та легітимізувати анексію частини території України

Номер і дата реєстрації: 6436 від 15.12.2021

Ініціатор:  Кабінет Міністрів України

Фракція: “Слуга народу”

Мета проєкту:  захист гідності жертв збройної агресії Російської Федерації проти України, боротьба із загрозою національним інтересам та національній безпеці України в зовнішньополітичній та інформаційній сферах. 

Основний зміст. Проєкт є суміжним із законопроєктом №6435; додає до Кодексу про адміністративні правопорушення нову статтю, яка передбачає відповідальність за публічне заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, тимчасової окупації територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, спроб Російської Федерації легалізувати та легітимізувати анексію тимчасово окупованої території України. Передбачена відповідальність у виді штрафу в розмірі від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 до 34 000 грн). Повторне вчинення штраф від 34 000 до 51 000 грн).

Переваги: пропонується механізм захисту  гідності жертв збройної агресії Російської Федерації проти України.

Недоліки: див. висновок до проєкту №6435.

Рекомендація Юридичної сотні: підтримати з урахуванням зауважень.