110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Проєкт Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення кримінальної відповідальності за публічне заперечення факту збройної агресії Російської Федерації і тимчасової окупації частини території України (№4189 05.10.2020)

Ініціатори: Дунда Олег Андрійович (IX скликання).

Суть: законопроєкт пропонує визначити новий склад злочину, а саме публічне заперечення факту збройної агресії Російської Федерації і тимчасової окупації частини території України.

Зміст: 

  1. Публічне заперечення факту збройної агресії Російської Федерації і тимчасової окупації частини території України (або виготовлення і розповсюдження матеріалів із таким запереченням) передбачає покарання у вигляді штрафу від 3 до 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 170000 грн) або позбавленням волі на строк до 5 років.
  2. Якщо те саме діяння вчинене представником влади, повторно або з використанням ЗМІ, покарання передбачає позбавлення волі на строк до 5 років.

Позитив: законопроєкт передбачає відповідальність осіб (зокрема представників органів державної влади) за заперечення факту агресії РФ (що визнано на рівні чинного законодавства).

Негатив: законопроєкт пропонує віднести цей злочин до кримінальних правопорушень проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, не враховуючи при цьому існування окремого розділу Кримінального кодексу України, який містить перелік злочинів проти основ національної безпеки України і зокрема статтю 110 КК України, яка передбачає відповідальність серед іншого і за публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення посягань на територіальну цілісність і недоторканність України.