110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Повна назва проєкту: Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за порушення режиму функціонування критично важливих об’єктів інфраструктури

Номер і дата реєстрації:6309 від 16.11.2021.

Ініціатори: Демченко Сергій Олексійович, Мазурашу Георгій Георгійович, Васильєв Ігор Сергійович, Горобець Олександр Сергійович, Федієнко Олександр Павлович.

Фракція: “Слуга народу”.

Мета проєкту: правова охорона безперервної роботи об’єктів критичної інфраструктури через установлення кримінальної відповідальності за порушення режиму їхнього функціонування.

Основний зміст

  1. Доповнення Кримінального кодексу України новою статтею 270-2, що передбачає відповідальність за умисні дії, які призвели до припинення або порушення технологічних циклів роботи критично важливих об’єктів інфраструктури, учинені шляхом відключення або обмеження енергопостачання.
  2. Кваліфікуючі ознаки: загроза загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків або заподіяння шкоди здоров’ю потерпілого, аварія техногенного характеру, загибель людей.
  3. Покарання залежно від кваліфікуючих ознак: штраф від 5000 до 10000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 2 років, або арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 3 або до 6 років, або від 8 до 15 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 1 року або без такого, або з конфіскацією майна або без такої.

Довідково: об’єкти критичної інфраструктури — підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, діяльність яких безпосередньо пов’язана з технологічними процесами та/або наданням послуг, що мають велике значення для економіки та промисловості, функціонування суспільства та безпеки населення, виведення з ладу або порушення функціонування яких може справити негативний вплив на стан національної безпеки і оборони України, навколишнього природного середовища, заподіяти майнову шкоду та/або становити загрозу для життя і здоров’я людей. Цей термін вживається в значенні, визначеному в Законі України “Про основні засади забезпечення кібербезпеки України”.

25 листопада 2021 року парламентом було прийнято ЗУ “Про критичну інфраструктуру” (р. № 5219 від 09.03.2021), який передбачає створення реєстру об’єктів критичної інфраструктури. Закон наразі очікує на підпис президента.

Переваги: установлена відповідальність запобігатиме порушенням у плановій, безперервній, безаварійний роботі критично важливих об’єктів інфраструктури.

Недоліки: 

Рекомендація Юридичної сотні: може бути підтриманий.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]