[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
Повна назва проєкту: “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за порушення режиму функціонування критично важливих об’єктів інфраструктури”
Номер і дата реєстрації: № 6309 від 16.11.2021.
Ініціатори: Демченко Сергій Олексійович, Мазурашу Георгій Георгійович, Васильєв Ігор Сергійович, Горобець Олександр Сергійович, Федієнко Олександр Павлович.
Фракція: “Слуга народу”.
Мета проєкту: правова охорона безперервної роботи об’єктів критичної інфраструктури через установлення кримінальної відповідальності за порушення режиму їхнього функціонування.
Основний зміст
Довідково: об’єкти критичної інфраструктури — підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, діяльність яких безпосередньо пов’язана з технологічними процесами та/або наданням послуг, що мають велике значення для економіки та промисловості, функціонування суспільства та безпеки населення, виведення з ладу або порушення функціонування яких може справити негативний вплив на стан національної безпеки і оборони України, навколишнього природного середовища, заподіяти майнову шкоду та/або становити загрозу для життя і здоров’я людей. Цей термін вживається в значенні, визначеному в Законі України “Про основні засади забезпечення кібербезпеки України”.
25 листопада 2021 року парламентом було прийнято ЗУ “Про критичну інфраструктуру” (р. № 5219 від 09.03.2021), який передбачає створення реєстру об’єктів критичної інфраструктури. Закон наразі очікує на підпис президента.
Переваги: установлена відповідальність запобігатиме порушенням у плановій, безперервній, безаварійний роботі критично важливих об’єктів інфраструктури.
Недоліки:
Рекомендація Юридичної сотні: може бути підтриманий.
[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]