110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Коротка назва для висновку: Відповідальність за дискримінацію та нетерпимість
Повна назва проєкту: Проєкт Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо боротьби з проявами дискримінації
Номер і дата реєстрації: 5488 від 13.05.2021
Ініціатор: Кабінет Міністрів України

Мета проєкту

Протидія порушенню прав людини і громадянина з мотивів нетерпимості за такими ознаками, як раса, колір шкіри, політичні, релігійні та інші переконання, статева приналежність, вік, інвалідність, етнічне та соціальне походження, громадянство, сімейний і майновий стан, сексуальна орієнтація, гендерна ідентичність, місце проживання, мова або іншими ознаками.

Основний зміст

Проєктом впроваджується відповідальність військовослужбовців за порушення законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації.
Також проєкт закону вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального Кодексу України щодо визначення нетерпимості та впровадження відповідальності за її прояви.
Відповідно до змісту проєкту нетерпимість ー це відкрите, упереджене, негативне ставлення стосовно категорії осіб, відмінних за такими ознаками, як раса, колір шкіри, політичні, релігійні та інші переконання, статева приналежність, вік, інвалідність, етнічне та соціальне походження, громадянство, сімейний і майновий стан, сексуальна орієнтація, гендерна ідентичність, місце проживання, мова, або іншими ознаками.
Проєкт пропонує додати до обтяжуючих обставин за адміністративне правопорушення вчинення правопорушення з мотивів нетерпимості.
Крім того, проєкт впроваджує відповідальність за порушення законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації у вигляді штрафу для громадян від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 до 5100 грн), а для посадових осіб та суб’єктів підприємницької діяльності – від трьохсот до п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 5100 до 8500 грн).
Проєкт закону розширює повноваження Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо запобігання та протидії дискримінації та надає йому право складати протоколи про адміністративні правопорушення.

Примітка

Схожим за тематикою до проєкту № 5488 є проєкт № 5485, який передбачає обов’язок дотримуватись принципів недискримінації на військовій службі.

Переваги

Впроваджується відповідальність громадян та військовослужбовців, зокрема, за порушення законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації.

Недоліки

Проєкт пропонує вилучити із Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» норму про застосування кримінальної відповідальності за порушення законодавства про запобігання та протидію дискримінації та залишити лише адміністративну та цивільну.

Техніко-юридичне зауваження

Проєкт пропонує зміни і до кодексів, і до законів. Згідно Регламенту ВРУ зміни до кодексів надаються окремим проєктом закону.

Рекомендація Юридичної сотні: може бути підтриманий з урахуванням правок.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]