110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

ЗАКОНОПРОЄКТ № 3025а від 27.08.2020 (основний)

Проєкт Закону про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” щодо територіальної юрисдикції місцевих судів на території України до прийняття закону щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв’язку з утворенням (ліквідацією) районів

Ініціатори законопроєкту: Демченко Сергій Олексійович, Костін Андрій Євгенович, Фріс Ігор Павлович, Торохтій Богдан Григорович, Корнієнко Олександр Сергійович, Божик Валерій Іванович, Пузанов Олександр Геннадійович, Маслов Денис Вячеславович, Новіков Михайло Миколайович, Ватрас Володимир Антонович, Шпенов Дмитро Юрійович, Бабій Роман Вячеславович, Клочко Андрій Андрійович, Вельможний Сергій Анатолійович, Німченко Василь Іванович.

Суть законопроєкту: пропонується тимчасово продовжити діяльність місцевих судів за тим же територіальним принципом, який був визначений до утворення (ліквідації) районів згідно з Постановою Верховної Ради України від 17.07.2020 № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів». Наразі такі зміни зумовлені відсутністю належних правових механізмів та фінансових ресурсів, які б забезпечили узгодження системи місцевих судів з новоутвореними (ліквідованими) районами.

Зміни, що пропонуються:

  1. Доповнити прикінцеві та перехідні положення Закону України “Про судоустрій і статус суддів” пунктом, який би зберігав діяльність місцевих судів у межах визначеної територіальної юрисдикції до прийняття Постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів».
  2. Місцеві суди функціонуватимуть відповідно до старого адміністративно-територіального поділу лише до прийняття закону щодо зміни системи місцевих судів на території України, але не пізніше ніж 1 січня 2022 року.

Висновки до законопроєкту

Позитив: узгодження спеціального законодавства зі змінами, які впливають на систему місцевих судів, є однозначно позитивним моментом, оскільки в такий спосіб забезпечуватиметься реалізація п. 14 ст. 92 Конституції України, де вказано, що виключно законами України визначаються судоустрій, судочинство та статус суддів, а також ст. 55 Конституції України, яка гарантує кожному доступ до суду.

Позиція Юридичної сотні: підтримати.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]