[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
Повна назва. Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України» щодо уточнення завдань та основ підготовки і ведення національного спротиву
Номер і дата реєстрації: №6302 від 09.11.2021.
Ініціатори: Веніславський Федір Володимирович, Мисягін Юрій Михайлович, Здебський Юрій Вікторович, Костенко Роман Васильович, Герасименко Ігор Леонідович, Рахманін Сергій Іванович, Березін Максим Юрійович, Завітневич Олександр Михайлович, Безугла Мар’яна Володимирівна, Касай Геннадій Олександрович.
Фракції: “Слуга Народу”, “Голос”.
Мета проєкту: техніко-юридичне узгодження деяких положень Закону України «Про основи національного спротиву» з дотичними законами, що має забезпечити більш ефективне виконання завдань, покладених на національний спротив.
Зміст. Проєкт пропонує внести зміни до низки законодавчих актів України й удосконалити регулювання повноважень Кабінету Міністрів України та військового командування щодо виконання правового режиму воєнного стану; урегулювати повноваження органів військового управління Збройних сил України, у тому числі Командування Сил спеціальних операцій Збройних сил України, яке є організатором руху опору. Уточнюється порядок та умови підпорядкування Національної гвардії України під час уведення правового режиму воєнного стану. Законопроєкт містить норми, які розширюють перелік інформації, що може бути віднесена до державної таємниці, та виключає закупівлі товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб руху опору з переліку інформації, доступ до якої не може бути обмежений за ст. 8 Закону України “Про державну таємницю”. Пропонується також унести зміни до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, які уточнюють розмір грошової винагороди на період служби під час призову до розміру мінімальної заробітної плати, установленої на 1 січня календарного року.
Позитив Загалом законопроєкт здійснює техніко-юридичне узгодження деяких положень Закону України «Про основи національного спротиву» із законами України «Про військовий обов’язок та військову службу», «Про адміністративні послуги», «Про Національну гвардію України», «Про правовий режим воєнного стану» для забезпечення більш ефективного виконання завдань, покладених на національний спротив. Проєктом уточнено розмір виплати винагороди на період служби за призовом.
Негатив. Законопроєкт потенційно може стати підставою для суттєвого посилення ролі рішень головнокомандувача та КМУ. Додатково пропонується засекретити значну кількість інформації, що може ускладнити громадський контроль. Зі свого боку, ГНЕУ надало перелік зауважень до змісту законопроєкту та внесло пропозиції для виправлення технічних проблем законопроєкту.
Висновок Головного науково-експертного управління: ГНЕУ в цілому підтримує основну ідею, проте висловлює низку зауважень та пропозицій щодо змісту.
Рекомендація Юридичної сотні: потребує доопрацювання.
[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]