110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Висновок до проєкту Закону № 4564 від 31.12.2020

Про внесення змін до деяких законів України щодо внесення відомостей про зареєстроване місце проживання громадян України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, а також оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України

Ініціатори: Лубінець Дмитро Валерійович, Яковлєва Неллі Іллівна, Умєров Рустем Енверович, Касай Костянтин Іванович, Горбенко Руслан Олександрович, Кузнєцов Олексій Олександрович, Ткаченко Максим Миколайович, Чийгоз Ахтем Зейтуллайович.

Зміст. Проєкт покликаний урегулювати проблеми внесення відомостей про зареєстроване місце проживання в паспорти громадян України, які мешкають на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, а також визначити місце  оформлення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують таку особу чи її спеціальний статус, вклеювання фотокартки по досягненню відповідного віку в паспорт. 

Нагадаємо, що наразі внесенням відомостей про місце проживання займається виконавчий орган сільської, селищної або міської ради на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради, тому органи реєстрації, що знаходяться на підконтрольній Україні території, не можуть здійснювати відповідні дії на тимчасово окупованих територіях.

Зміни:

  1. Особи, які мають зареєстроване місце проживання на тимчасово окупованій території, матимуть право на оформлення, видання, обмін документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, вклеювання фотокартки по досягненню відповідного віку в паспорт громадянина України в будь-якому підрозділі ДМС України (раніше було за місцем проживання). Така ж процедура передбачена для осіб, що проживають на території проведення АТО/ООС.
  2. Унесення відомостей про зареєстроване місце проживання на тимчасово окупованій території до відповідних документів під час їхнього оформлення, видання, обміну здійснюється на підставі документів, що підтверджують реєстрацію місця проживання, або відомостей, які містяться в документах, що підлягають обміну. Під час таких дій може використовуватися інформація з Державного реєстру виборців, Єдиної інформаційної бази даних про ВПО, Єдиного державного демографічного реєстру. 
  3. Під час унесення відомостей про місце проживання неповнолітніх осіб, які проживають на тимчасово окупованій території, беруться до уваги документи, що підтверджують право власності на житло такої особи чи її законних представників, або відомості про зареєстроване місце проживання законних представників, які внесені до відповідних  документів.
  4. Внесення відомостей про зареєстроване місце проживання особи на тимчасово окупованих територіях у Донецькій або Луганській області до документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, або документів, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус, здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України
  5. Скасування довідки, що підтверджує місцеперебування громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї, (наразі затверджена Наказом МВС від 26.09.2014  № 997).

Позитив: спрощення отримання медичної допомоги, адміністративних послуг (зокрема паспортних), доступу до реалізації права на освіту, отримання банківських послуг тощо для осіб, які проживають на тимчасово окупованій території.

Позиція Юридичної сотні: підтримати.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]