110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”3_4″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Повна назва проєкту: “Проєкт Закону про внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо вдосконалення функціонування Єдиного державного реєстру ветеранів війни та запровадження електронного посвідчення ветерана”

Номер і дата реєстрації: 5694 від 23.06.2021.

Ініціатори: Чернєв Єгор Володимирович, Шараськін Андрій Андрійович, Зінкевич Яна Вадимівна, Бондар Михайло Леонтійович, Костенко Роман Васильович.

Фракції: “Слуга народу”, “Голос”, “Європейська Солідарність”.

Мета проєкту: закріплення на законодавчому рівні можливості використання громадянами України ветеранського посвідчення в електронній формі (Е-посвідчення ветерана) і налагодження автоматизованого інформаційного обміну між Єдиним державним реєстром ветеранів війни та автоматизованими інформаційними, довідковими системами, реєстрами та банками даних, держателем яких є державні органи або органи місцевого самоврядування.

Зміст

  1.  Проєкт пропонує внесення до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” можливості відображення посвідчення у формі Е-посвідчення ветерана – електронного відображення інформації, що міститься в посвідченні ветерана разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом, штрих-кодом, цифровим кодом).
  2. За змістом законопроєкту, Е-посвідчення ветерана може подаватися та застосовуватися в таких самих випадках, коли законодавством передбачено подання та застосування копії посвідчення.
  3. Розпоряднику Реєстру ветеранів для формування та актуалізації Реєстру надається право на безоплатне отримання інформації, у тому числі такої, що містить персональні дані, фотографії, та доступ до інформаційних систем, у тому числі до Єдиного державного демографічного реєстру, Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, Державного реєстру актів цивільного стану громадян та Електронної системи охорони здоров’я.

Позитив. Проєкт створює підстави для можливості використання Е-посвідчень ветерана громадянами України після 2021 року, що може значно полегшити доступ ветеранів до посвідчень, які надають право отримати пільги та гарантії, що передбачені законодавством. Законопроєктом уносяться  правові підстави для автоматизованого обміну інформацією між Єдиним державним реєстром ветеранів війни та деякими інформаційними, довідковими системами, реєстрами та банками даних, держателем (адміністратором) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування, що прискорить та полегшить взаємодію органів державної влади у ветеранській сфері.

Негатив. Реалізація законопроєкту може мати складнощі під час надання роз’яснень працівникам органів та установ, що надають пільги ветеранам, можливості надання пільги за електронним посвідченням. Особливої уваги також заслуговує система захисту персональних даних ветеранів, адже така інформація потребує особливого захисту державою.  

Рекомендація Юридичної сотні: законопроєкт може бути підтриманий.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_4″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]