110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”3_4″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Повна назва. Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вирішення батьками питань тимчасового виїзду дітей за межі України

Номер і дата реєстрації: № 6146 від 07.10.2021. 

Ініціатори: Кабінет Міністрів України.

Мета проєкту: забезпечити можливість кожного з батьків надавати згоду на тимчасовий виїзд за кордон дитини, яка не досягла 16-річного віку, у супроводі другого з батьків шляхом внесення відомостей про таку згоду до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Основний зміст

Пропонується змінити правила надання згоди батьками на перетин кордону дітьми до досягнення ними 16 років, а саме:

Недоліки

Дискусійним виглядає положення щодо можливості надання згоди на перетин кордону дитиною строком на три роки. Такий період охоплює значний обсяг часу, протягом якого зміна тих чи інших сімейних обставин може потребувати перегляду прийнятого рішення щодо згоди на перебування дитини за кордоном. 

Окрім цього, як зауважує ГНЕУ, не є доречним унесення до Державного реєстру актів цивільного стану громадян відомостей про згоду одного з батьків на тимчасовий виїзд дитини, адже за своєю суттю це є “…правочином, тобто дією особи, спрямованої на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків (ч. 1 ст. 202 ЦК), яка оформлюється відповідним документом”.

08.07.2022 проєкт прийнятий за основу зі скороченням строків підготовки до другого читання.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_4″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]