110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”Row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Висновок до проєкту закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо Національного військового меморіального кладовища” (№4225 від 16.10.2020)

Ініціатор: Кабінет Міністрів України.

Зміст: проєкт установлює підстави для створення Національного військового меморіального кладовища. Ушанування пам’яті загиблих захисників України є обов’язком держави та громадян. Створення Національного кладовища – один із способів ушанування пам’яті.

Зміни, що пропонуються. Зміни до Закону України «Про поховання та похоронну справу». У проєкті визначено, що Національне військове меморіальне кладовище – це архітектурно-художній комплекс, розміщений на спеціально відведеній земельній ділянці на території Київської області, призначений для організації почесних поховань та перепоховань борців за незалежність України у ХХ столітті, військовослужбовців, які померли (загинули) під час виконання бойових завдань, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

Також у проєкті зазначено, що Національне військове меморіальне кладовище не підлягає приватизації або передачі в оренду. Замовником будівництва Національного військового меморіального кладовища є Мінветеранів. Порядок організації поховань та перепоховань на території Національного військового меморіального кладовища визначається Кабінетом Міністрів України. Витрати на поховання передбачено за рахунок коштів Державного бюджету. Зразок намогильних споруд та меморіальних табличок, що встановлюються на території Національного військового меморіального кладовища, затверджується Кабінетом Міністрів України.

Проєкт установлює заборону на поховання на Національному військовому меморіальному кладовищі осіб, які обіймали керівні посади в комуністичній партії (посади секретаря районного комітету і вище), осіб,  що займали керівні посади у вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР). Виключенням є особи, які брали участь в АТО/ООС або є борцями за незалежність у ХХ столітті.

У пояснювальній записці зазначено, що орієнтовна вартість робіт із виконання благоустрою ділянки 30 га становить 2,1 млн грн.

 

Позиція Юридичної сотні: підтримати в цілому. 

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]