110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”Row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text”]

Ініціатори: Королевська Наталія Юріївна, Цимбалюк Михайло Михайлович, Качура Олександр Анатолійович, Іванчук Андрій Володимирович, Солод Юрій Васильович, Павленко Юрій Олексійович, Плачкова Тетяна Михайлівна та ін. 

Суть: проєкт передбачає статус для дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів на території України. Статус можуть отримати діти, які:

1) отримали поранення, контузію, каліцтво;

2) зазнали фізичного, сексуального, психологічного насильства;

3) були викрадені або незаконно вивезені за межі України;

4) залучалися до участі в діях воєнізованих чи збройних формувань;

5) незаконно утримувалися, у тому числі в полоні.

Крім того, проєкт передбачає ряд пільг для дітей, що отримали статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів на території України, а саме:

Для дітей з інвалідністю внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров’я, набутих через воєнні дії та збройні конфлікти на території України, додатково передбачена одноразова компенсація у зв’язку з ушкодженням здоров’я в розмірі 100 прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку та щорічна допомога на оздоровлення. 

Висновки міністерств:

Мінфін не підтримує зазначений законопроєкт та зазначає, що на його реалізацію потрібно буде виділити з державного бюджету 1,8 млрд гривень.

Пенсійний фонд України не підтримує. Проєкт пропонує додаткову пенсію для дітей, які постраждали внаслідок збройних конфліктів. 

Міністерство охорони здоров’я України  зауважень не має.

Міністерство економіки України  не підтримує. Чинним законодавством вже передбачено ряд заходів щодо соціального захисту дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій  зауважень не має. 

Міністерство соціальної політики України  підтримує за умови доопрацювання. 

Позитив: передбачає статус та підтримку від держави для дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій. 

Негатив: пропоновані проєктом гарантії не є додатньо обґрунтованими. Зокрема, право на безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, не сприяє вирішенню проблем дітей, які постраждали через збройний конфлікт.

Забезпечення виконання пропонованих гарантій потребує близько 1,8 млрд гривень із державного бюджету, що може призвести до декларативності вказаних пільг, оскільки реалізація їх не буде забезпечена фінансово. 

Проєкт закону пропонує прирівняти дітей, які отримали інвалідність внаслідок воєнних дій, до осіб з інвалідністю внаслідок війни за законом “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, що є неприпустимим, оскільки особи з інвалідністю внаслідок війни  це ветерани війни, які брали участь у захисті територіальної цілісності та незалежності України й заслуговують на відповідну повагу та статус від держави без прирівняння їх до інших категорій, які постраждали внаслідок бойових дій. Рекомендація Юридичної сотні: дооопрацювати.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]