110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Проєкт Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спрощення обліку доходів фізичних осіб-підприємців (№3993 від 18.08.2020)

Ініціатори: Лабазюк Сергій Петрович, Качура Олександр Анатолійович, Устенко Олексій Олегович, Шуляк Олена Олексіївна, Івченко Вадим Євгенович, Вельможний Сергій Анатолійович,  Гончаренко Олексій Олексійович, Батенко Тарас Іванович, Ніколаєнко Андрій Іванович, Поляков Антон Едуардович (IX скликання).

Суть: законопроєкт пропонує об’єднати регулювання Закону України №786-IX щодо можливості довільного ведення звітності в будь-який спосіб з можливістю зберегти книгу обліку доходів, особливо для підприємців, які повинні щоденно фіксувати доходи і видатки. 

Зміст

  1. У разі реєстрації книги обліку доходів та її ведення шляхом щоденного відображення отриманих доходів записи в книзі обліку доходів будуть первинним обліком результатів роботи й достатньою підставою для формування показників податкової звітності.
  2. У разі ведення паперової книги обліку, вона підлягатиме реєстрації в контролюючому органі.

Позитив: Закон України №786-IX не містить норм щодо щоденного підбиття підсумків доходів. Можливість за власним бажанням вести книгу обліку та використовувати її показники для формування податкової звітності здатна спростити діяльність ФОП, наприклад, у сфері роздрібної торгівлі.

Негатив: законопроєкт передбачає можливість ведення книги обліку в паперовій або електронній формі, проте не вирішує питання обліку (реєстрації) електронної книги обліку в контролюючих органах. Це створює загрозу невизнання контролюючими органами записів в електронній книзі обліку як підстави для формування податкової звітності.

Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати законопроєкт

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]