110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Повна назва проєкту: Проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення існуючих раніше прав і свобод ветеранів війни, ветеранів праці, дітей війни та жертв нацистських переслідувань.

Номер і дата реєстрації: №5445 від 29.04.2021.

Ініціатори: Королевська Наталія Юріївна, Бойко Юрій Анатолійович, Рабінович Вадим Зіновійович, Медведчук Віктор Володимирович, Льовочкін Сергій Володимирович та інші (IX скликання).

Фракція: ОПЗЖ.

Мета проєкту: відновлення рівня соціального захисту окремих категорій громадян відповідно до рішень Конституційного Суду України.

Зміст

Позитив

Проєкт ліквідує недоліки законодавства у сфері визначення розміру виплати щорічної допомоги залежно від наявних фінансових ресурсів, а також скасовує залежність пільг від рівня доходу особи, яка має право на таку пільгу відповідно до набутого статусу, проте, оскільки така вимога зберігається для інших пільговиків, проєкт сприяє поділу пільговиків на категорії (що є недоліком аналізованого законопроєкту).

Довідково

У 2018 році Конституційний Суд України визнав невідповідним Конституції України положення законодавства, що ставило отримання пільг у залежність від розміру середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на особу (через фактичне скасування таких пільг для певної категорії пільговиків, чий розмір доходу був вищим за встановлений поріг). 

Негатив

Проєкт не містить фінансово-економічного обґрунтування, хоча впливає на видатки Державного бюджету України. Окрім того, проєкт не спрямований на комплексне підвищення добробуту ветеранів (наприклад, у сфері забезпечення житлом або освіти).

Техніко-юридичне зауваження

Проєкт частково копіює положення проєкту №5089 від 17.02.2021, який був поданий представниками цієї ж фракції та вже опрацьовується в комітеті ВРУ.

Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати законопроєкт.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]