110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Повна назва: Проєкт Закону про внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (№5255 від 17.03.2021) та проєкт Закону про внесення змін до Закону України “Про соціальний захист дітей війни” (№5256 від 17.03.2021)

Ініціатор: Шпак Любов Олександрівна (IX скликання).

Фракція: ПП “Слуга народу”.

Мета проєктів: посилити гарантії соціального захисту дітей війни шляхом прирівняння таких осіб до учасників війни в розумінні Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Зміст

Статистика

Станом на 01.12.2020 року кількість осіб, які мають статус «діти війни» складає 2 171 716 осіб.

Переваги

Посилення гарантій соціального захисту дітей війни.

Недоліки

До проєктів не надано фінансово-економічного обґрунтування (що є порушенням вимог Бюджетного кодексу України). Проєкт №5255 сприяє розмиванню поняття “ветеран” у суспільстві, оскільки пропонує до ветеранів учасників війни (наприклад, військовослужбовців, які проходили службу в період Другої світової війни, або курсантів, що  в той період навчались у військових ЗВО) зараховувати осіб, які народились у визначений період. Проєкт №5256, копіюючи чинну систему пільг для учасників війни, відповідно  до Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, водночас уносить певні зміни (наприклад, пропонується надавати пільгу на комунальні послуги залежно від середньомісячного сукупного доходу сім’ї, хоча для інших учасників війни такого обмеження не передбачено). Не передбачає проєкт і виплати допомоги до 5 травня (у будь-якому розмірі). Тому ідея прирівняння статусів без надання відповідних рівних пільг є дискримінаційною та суперечить принципу рівності, закріпленому в Конституції України.

Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати проєкти.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]