110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Повна назва проєкту. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо державної статистичної діяльності

Номер і дата реєстрації:  № 5108 від 19.02.2021

Ініціатори: Кабінет Міністрів України

Мета проєкту: створення правових умов для отримання органами державної статистики об’єктивної статистичної інформації про соціально-демографічний стан населення країни.

Основний зміст

У законопроєкті пропонується:

  • установити можливість заповнення респондентами переписної документації за допомогою спеціального програмного забезпечення в Інтернеті;
  • здійснювати перепис населення, зокрема, за допомогою використання інформації із національних електронних інформаційних ресурсів;  
  • врегулювати питання перепису окремих категорій населення, зокрема малолітніх та неповнолітніх; 
  • закріпити регулярність проведення Всеукраїнського перепису населення, що має здійснюватися не рідше одного разу на десять років (дата й термін визначатимуться урядом) тощо.

         Недоліки: можливість заповнення респондентами переписної документації за допомогою спеціального програмного забезпечення в Інтернеті становить певні ризики для ідентифікації особи та, зокрема, достовірного визначення її місцерозташування. Як наслідок, результати здійснення перепису населення в такий спосіб можуть не відповідати фактичному стану речей.

Окрім цього, Кабінету Міністрів України надаються дискреційні повноваження розширювати своїм рішенням перелік напрямів програми перепису населення, виходячи за межі напрямків, що визначені законом.

Висновок Комітету з питань інтеграції України до ЄС: не суперечить міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції.

Висновок Комітету з питань цифрової трансформації: потребує доопрацювання щодо заповнення переписної документації в електронній формі, збереження та захисту відповідної інформації.

Висновок профільного комітету: за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу.

01.07.2022 прийнято за основу, готується на друге читання.

Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати законопроєкт.