110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

ЗАКОНОПРОЄКТ № 4594 від 14.01.2021 (основний)

 Про внесення змін до статті 219 Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо розширення повноважень інспекторів з паркування для захисту інтересів осіб з інвалідністю)

Ініціатори законопроєкту: Штепа Сергій Сергійович, Любота Дмитро Валерійович, Струневич Вадим Олегович, Третьякова Галина Миколаївна, Копанчук Олена Євгенівна, Ананченко Михайло Олегович, Гришина Юлія Миколаївна, Горобець Олександр Сергійович, Костюх Анатолій Вячеславович, Зуб Валерій Олексійович, Нікітіна Марина Вікторівна, Павлюк Максим Васильович, Рєпіна Елла Анатоліївна, Аліксійчук Олександр Васильович, Швець Сергій Федорович.

 

Суть законопроєкту: розширення повноважень інспекторів з паркування в контексті їхньої можливості розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 5 ст. 122 КУпАП. Наразі такі справи розглядають органи Національної поліції.

 

Ініціатори законопроєкту запропонували доповнити статтю 219 КУпАП, де міститься перелік статей, що належать до підвідомчості інспекторів з паркування, частиною 5 ст. 122 КУпАП, яка передбачає відповідальність за:

  • зупинку чи стоянку транспортних засобів на місцях, де дозволена зупинка чи стоянка лише транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю;
  • створення перешкод водіям з інвалідністю або водіям, які перевозять осіб з інвалідністю, у зупинці чи стоянці керованих ними транспортних засобів;
  • неправомірне використання на транспортному засобі розпізнавального знака “Водій з інвалідністю”.

Висновки до законопроєкту

Негатив

  • проєкт не містить пропозицій щодо внесення змін до статті 222 КУпАП, де визначено склади правопорушень, що підвідомчі НПУ, зокрема і ч. 5 ст. 122 КУпАП. У такий спосіб у разі прийняття законопроєкту визначені функції інспекторів з паркування будуть дублюватися з функціями Нацполіції;
  • у пояснювальній записці вказано, що проєкт спрямований на підвищення захисту прав осіб з інвалідністю на паркування транспортних засобів на спеціально визначених для цього місцях, проте запропоновані зміни не вирішують проблему системно, адже відповідальність за вказані протиправні дії та суб’єкт притягнення до неї наразі вже встановлені.

Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати.