110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Повна назва проєкту: Проєкт Закону про внесення змін до статті 2 Закону України “Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей” щодо уточнення терміна “масові акції громадського протесту”

Номер і дата реєстрації: 6467 від 24.12.2021.

Ініціатори: Мезенцева Марія Сергіївна, Крейденко Володимир Вікторович, Швець Сергій Федорович, Аліксійчук Олександр Васильович, Горобець Олександр Сергійович та ін.

Фракції: “Слуга народу”, “Голос”.

Мета проєкту:  уточнення терміна «масові акції громадського протесту» задля захисту законних прав та інтересів постраждалих учасників масових акцій громадського протесту та членів їхніх сімей у частині отримання ними права на одноразову грошову державну допомогу та інші пільги, передбачені статусом постраждалого учасника Революції гідності у зв’язку з нанесенням тілесних ушкоджень, побоїв, мордувань.

Основний зміст: пропонується в статті 2 Закону України «Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей» визначення «масові акції громадського протесту — масові акції громадського протесту, що розпочалися в Україні 21 листопада 2013 року та продовжують тривати на час прийняття цього Закону» замінити на визначення в наступній редакції: «масові акції громадського протесту — масові акції громадського протесту, що тривали в Україні з 21 листопада 2013 року по 3 травня 2014 року».

 

Переваги: уточнення терміна «масові акції громадського протесту» у частині зміни часового критерію, а саме завершення 3 травня 2014 року, сприятиме захисту прав та інтересів осіб, постраждалих внаслідок злочинного застосування сили до учасників масових акцій громадського протесту, що розпочалися в Україні з 21 листопада 2013 року й увійшли в історію України як Революція гідності, ураховуючи також постраждалих під час подій у регіонах, які мають безпосередній прямий зв’язок із протестами на Майдані, а також входять до комплексу подій, названих загальним терміном «Революція гідності» (наприклад, попередження встановлення проросійського режиму в Харкові, Одесі, Запоріжжі та інших містах). Таким чином, прийняття цього законопроєкту розширить перелік тих, хто має право на державну допомогу.

Недоліки: законопроєкт визначає термін “масові акції громадського протесту” та передбачає державну допомогу лише в контексті подій у минулому. У випадку виникнення майбутніх аналогічних масових акцій законодавче регулювання потребуватиме оновлення.

Довідкова інформація. 21 лютого 2014 року парламент ухвалив Закон України «Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей», яким був визначений порядок призначення та виплати державної допомоги постраждалим учасникам та членам сімей учасників Революції гідності.

Як бачимо, закон був прийнятий до початку масових акцій громадського протесту, які були продовженням Революції гідності в регіонах, зокрема Харкові, Одесі, Одеській області та інших населених пунктах, де, як і в Києві, постраждали й загинули активісти. 

У результаті багато постраждалих активістів не отримали права на на державну допомогу відповідно до зазначеного закону, оскільки такі акції не підпадали під визначення «масові акції громадського протесту», а саме його часовому критерію.

Рекомендація Юридичної сотні: прийняти законопроєкт.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]