110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Проєкт Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо пільгових умов ввезення на митну територію України транспортних засобів (№4173 від 30.09.2020)

Ініціатори: Брагар Євгеній Вадимович, Юраш Святослав Андрійович, Стернійчук Валерій Олександрович, Ковальов Олексій Іванович, Гривко Сергій Дмитрович (IX скликання).

Суть: установлення митних пільг для ввезення транспортного засобу з-за кордону.

Зміст

1) Законопроєкт пропонує звільнення від сплати митних платежів за ввезення на митну територію України транспортних засобів для особистого користування з повною масою не більше 3,5 т та причепів до них у кількості не більше однієї одиниці один раз на 5 років, якщо середня вартість транспортного засобу складає не більше 100 мінімальних заробітних плат на відповідний рік (станом на сьогодні це 500000 грн) для осіб з інвалідністю або  членів сім’ї особи з інвалідністю, законних представників недієздатних осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, яким установлено першу та другу групу інвалідності безтерміново, осіб, що мають статус  «інвалід  внаслідок війни»  та «член сім’ї загиблого» осіб, що мають статус «багатодітна сім’я», «прийомна сім’я» ( за умови  виховання та спільного проживання), «дитячий будинок сімейного типу», визначені у абзацах 17, 18, 19 статті 1 Закону  України  “Про охорону дитинства”. Членам сім’ї загиблого пільга надається в розмірі 75% митних платежів, а УБД 50%.

  2) У разі ввезення на митну територію України транспортних засобів у кількості більше однієї одиниці передбачене цим пунктом звільнення від сплати податку на додану вартість застосовується тільки до однієї одиниці транспортного засобу за вибором особи, яка ввозить такі транспортні засоби.

3) Пільгу можуть використати особи, які ввезли транспортний засіб на митну територію України до 01.09.2020 (якщо автомобіль не старше 1992 року випуску та відповідає іншим умовам для використання пільги). Проєкт містить ті самі переваги і недоліки, що й законопроєкт №4172. 

Переваги: законопроєкт пропонує більш доступне ввезення авто з-за кордону на митну територію України для ветеранів.

Недоліки: законопроєкт потребує значного технічного доопрацювання, оскільки поділяє ветеранів на категорії, містить згадку про статус “інваліда війни” (хоча наразі в законодавстві закріплено статус “Особи з інвалідністю внаслідок війни” та групи для дітей з інвалідністю (натомість чинними є статуси “Дитина з інвалідністю” та “Дитина з інвалідністю підгрупи А”). Законопроєкт пропонує надати таку пільгу для членів сім’ї особи з інвалідністю, проте окремого пільгового статусу такі особи не мають. Невизначеною залишається мета ввезення такими особами транспортного засобу: для власного користування чи для потреб особи з інвалідністю внаслідок війни. Окремого статусу для особи “дитячий будинок сімейного типу” теж не передбачено (Сімейний кодекс України поділяє таку сім’ю на осіб зі статусом “батьки-вихователі” та вихованці (діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування).

Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати законопроєкт.