110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Повна назва проєкту: Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” щодо рівних можливостей матері і батька, які є військовослужбовцями, на догляд за дитиною в особливий період

Номер і дата реєстрації: 7464 від 13.06.2022.

Ініціатори: Федина Софія Романівна, Климпуш-Цинцадзе Іванна Орестівна, Фріз Ірина Василівна, Геращенко Ірина Володимирівна, Констанкевич Ірина Мирославівна та ін.

Мета проєкту: забезпечити рівні можливості військовослужбовців матері та батька на догляд за дитиною та поєднання військової служби із сімейними обов’язками.

Основний зміст

У законопроєкті пропонується унормувати деякі питання відпустки військовослужбовців для догляду за дитиною та встановити, що на випадок, якщо батьки дитини одночасно проходять військову службу, правом на таку відпустку під час особливого періоду може скористатися не лише матір, а й батько. Тобто скористатися правом на відпустку по догляду за дитиною зможуть також військовослужбовці-чоловіки. Питання, хто саме з батьків буде оформлювати таку відпустку, вирішуватиметься ними за згодою. 

Недоліки: На думку ГНЕУ, автори проєкту залишили поза увагою можливість надання такої відпустки у випадку, якщо один з батьків є військовослужбовцем, а інший ні, що потребує окремого законодавчого врегулювання. 

Міністерство оборони України та Державна прикордонна служба України підтримують законопроєкт. Міністерство фінансів України не має зауважень.

Висновок комітету: за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу.

18.07.2022 законопроєкт прийнято за основу зі скороченням строку підготовки до другого читання.

Рекомендація Юридичної сотні: підтримати.