110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”Row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Проєкт Закону № 4521 від 18.12.2020 “Про внесення змін до деяких законів України  щодо підтримки волонтерської діяльності”

Ініціатор: Кабінет Міністрів України.

Суть: законопроєкт спрямований на протидію фіктивній волонтерській діяльності (без фактичного її здійснення), яка наразі може сприяти в  отриманні іноземцями та особами без громадянства посвідки на тимчасове проживання на території України без належних для цього підстав. Така протидія здійснюватиметься шляхом установлення запобіжників, як-от: перевірки вказаних осіб на загрозу національній безпеці України, перевірки фактичного здійснення ними волонтерської діяльності та вилучення організацій/установ з Переліку у випадку порушення ними або особами, яких вони залучають, установлених законом обов’язків. Уключення організацій до Переліку займатиме 20 днів із дня подання заяви та включатиме перевірку організації, документів через СБУ.

Зміни, що пропонуються

  1. Доповнити ЗУ “Про волонтерську діяльність” новим розділом, який визначатиме особливості провадження волонтерської діяльності із залученням іноземців та/або осіб без громадянства. Зокрема, передбачити:

 

 

  1. Видання посвідки на тимчасове проживання здійснюється з урахуванням умов, які вказані вище.
  2. Додати новий напрям волонтерської діяльності, а саме сприяння суб’єкту соціального патронажу в проведенні заходів, спрямованих на соціальну адаптацію звільнених осіб.
  3. Доповнити положення договору про провадження волонтерської діяльності умовами щодо вказівки адреси місця проживання чи перебування волонтера, місцезнаходження організації, установи, а також контактного номера телефону волонтера та організації, установи.
  4. Передбачити обов’язок організацій та установ укладати письмовий договір із волонтерами, які є іноземцями, особами без громадянства, про провадження волонтерської діяльності.
  5. Установити, що волонтери не можуть надавати свою волонтерську допомогу індивідуально Збройним силам України, іншим військовим формуванням, правоохоронним органам, органам державної влади під час дії особливого періоду, правових режимів надзвичайного чи воєнного стану, проведення АТО/ООС. Натомість запропоновано передбачити, що така допомога може надаватися лише в співпраці з відповідними організаціями та установами на основі письмового договору про провадження волонтерської діяльності.

Позитив: запобігання виданню посвідки на тимчасове проживання на території України відповідним особам без належних для цього підстав.

Рекомендація Юридичної сотні: підтримати.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]