110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Проєкт Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі» № 3908-1 від 03.08.2020

Ініціатори: народні депутати України Бардіна Марина Олегівна, Коваль Ольга Володимирівна, Циба Тетяна Вікторівна, Кравчук Євгенія Михайлівна, Гришина Юлія Миколаївна, Михайлюк Галина Олегівна, Подгорна Вікторія Валентинівна, Мезенцева Марія Сергіївна, Вінтоняк Олена Василівна, Маріковський Олександр Валерійович, Рябуха Тетяна Василівна.

Зміст: законопроєктом № 3908-1 пропонується винних у домашньому насильстві залучати до суспільно корисних робіт з одночасним спрямуванням коштів за виконання таких робіт постраждалій особі. Відповідно до даних, наведених авторами законопроєкту в пояснювальній записці, найбільш поширеною санкцією в подібних справах є штраф. Станом на сьогодні штраф за насильство в сім’ї становить від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 340 грн), а за повторення правопорушення загрожує штраф від 20 до 40 неоподаткованих мінімумів (від 340 до 680 грн). Разом із тим в разі застосування такої санкції страждає також жертва/жертви, діти та інші члени сім’ї кривдника, несучи додатковий фінансовий тягар.

Додатково законопроєктом пропонується важливе нововведення, що дозволить швидше притягнути кривдника до відповідальності, зокрема в тих випадках, коли останній переховується від правосуддя або іншим шляхом затягує розгляд справи. Законопроєктом № 3908-1 пропонується передбачити можливість розгляду справи про домашнє насильство без присутності самих кривдників.

Позитив: Відповідальність за домашнє насильство стане більш адресною – винні в домашньому насильстві залучатимуться до суспільно корисних робіт з одночасним спрямуванням коштів за виконання таких робіт постраждалій особі.

Додаткова інформація: цей законопроєкт є альтернативним до законопроєкту № 3908 авторства першої заступниці голови Комітету ВР із питань гуманітарної та інформаційної політики Ірини Констанкевич (партія “За майбутнє”). Законопроєкт №3908 пропонує збільшити штраф за вчинення домашнього насильства в 100 разів.

Рекомендація Юридичної сотні: підтримати законопроєкт № 3908-1.

 

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]