110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Повна назва проєкту: Проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України, спрямованих на забезпечення додаткових гарантій соціального захисту ветеранів війни

Номер і дата реєстрації:6350 від 25.11.2021.

Ініціатори: Кабінет Міністрів України.

Мета проєкту: посилення соціального захисту, надання пільг (у тому числі матеріально-технічного забезпечення закладів охорони здоров’я для ветеранів війни), гарантій ветеранам війни та членам їхніх сімей, консолідація зусиль усіх сторін соціального діалогу, спрямованих на регулювання процесів на державному і місцевому рівнях.

Основний зміст

Законопроєктом передбачається внесення змін до законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, “Про зайнятість населення”, “Про соціальні послуги” у частині посилення соціальної захищеності ветеранів війни та членів їхніх сімей на державному і місцевому рівнях, зокрема щодо:

  1. установлення права ветеранів війни та осіб, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, на отримання послуг із психологічної реабілітації та освітніх послуг у сфері освіти дорослих; 
  2. розроблення державних, регіональних та місцевих програм соціального захисту ветеранів війни та членів їхніх сімей, спрямованих на реалізацію стратегії розвитку соціального та правового захисту, надання пільг і гарантій ветеранам війни та членам їхніх сімей;
  3. віднесення ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції Гідності та осіб, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, до категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Переваги. Загалом проєкт закону врегульовує питання отримання послуг із психологічної реабілітації та освітніх послуг у сфері освіти дорослих, розвиток підприємницьких ініціатив для ветеранів. Законопроєкт деталізує питання ініціювання розроблення державних програм з питань соціального захисту ветеранів війни та членів їхніх сімей державними та місцевими органами влади. Додатковою перевагою проєкту є надання детального фінансово-економічного обґрунтування, яке підтверджує відсутність потреби додаткового фінансування з державного та місцевих бюджетів.

Недоліки. Деякі норми проєкту мають декларативний зміст та можуть не мати практичного значення: “Держава гарантує підтримку і сприяє розвитку підприємницьких ініціатив та господарської діяльності ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції Гідності та осіб, на яких поширюється чинність цього Закону“. 

Позиція громадськості. Як зазначається в пояснювальній записці, проєкт без зауважень погоджено із всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування, уповноваженими представниками всеукраїнських профспілок, їхніх об’єднань та всеукраїнських громадських організацій осіб з інвалідністю, їхніх спілок.

Рекомендація Юридичної сотні: може бути підтриманий.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]