Повна назва проєкту. Проєкт Закону про внесення змін до статті 30-1 Закону України „Про охорону дитинства” щодо представництва деяких дітей під час ведення в Україні воєнного стану
Номер і дата реєстрації: 7200 від 19.03.2022.
Ініціатори: Гривко Сергій Дмитрович, Остапенко Анатолій Дмитрович, Павліш Павло Васильович.
Фракція: “Слуга народу”.
Мета проєкту: забезпечення законного представництва дітей, зарахованих до закладів на цілодобове перебування, при відселенні за кордон унаслідок воєнних дій чи збройних конфліктів.
Основний зміст
Передбачити, що при відселенні за кордон дітей, зарахованих до закладів на цілодобове перебування, адміністрації відповідних закладів (або уповноважені працівники їх) тимчасово виконують повноваження законних представників дітей до повернення на територію України або до моменту возз’єднання із сім’ями. Проте це не поширюється на:
Переваги: реалізація акта матиме вплив на ключові інтереси дітей, які залишилися без піклування батьків та евакуйовані до інших держав унаслідок вторгнення рф в Україну.
Недоліки: законопроєкт містить прогалини, про які вказано нижче.
Висновок ГНЕУ:
Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Міністерство юстиції України підтримують законопроєкт із певними техніко-юридичними зауваженнями.
Комітет з питань молоді і спорту рекомендує ВРУ прийняти законопроєкт за основу з урахуванням пропозицій Комітету: передбачити, що законне представництво дітей, які перебувають у закладах, відбувається до повернення на територію України або до моменту возз’єднання таких дітей з одним з батьків чи інших повнолітніх членів сім’ї, оскільки возз’єднання дитини з усією сім’єю може бути ускладненим.
Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство соціальної політики України підтримують законопроєкт без зауважень.
Техніко-юридичні зауваження. Уточнити назву законопроєкту: слова «під час ведення в Україні воєнного стану» замінити словами «під час дії в Україні воєнного стану», оскільки евакуація дітей відбувається на час дії воєнного стану.
Слова «У разі відселення за кордон дітей, які не досягли 18-річного віку» замінити словами «у разі переміщення за кордон дітей з метою евакуації під час дії воєнного стану в Україні ». Адже евакуація дітей поза межі України тимчасова і після забезпечення безпечних та необхідних умов на території України передбачає прийняття рішення про повернення їх.
Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати законопроєкт.