110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Повна назва проєкту. Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про благоустрій населених пунктів” щодо встановлення пам’ятних знаків, меморіальних та інформаційних дощок на території населених пунктів з метою увічнення пам’яті осіб, які брали участь у захисті Батьківщини

Номер і дата реєстрації: 6453 від 29.12.2021.

Ініціатор: Кабінет Міністрів України.

Мета проєкту: створення законодавчого підґрунтя для увічнення пам’яті осіб, які брали участь у захисті Батьківщини, загинули під час участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації проти України в Донецькій та Луганській областях.

Основний зміст 

  1. Проєкт закріплює в Законі України «Про благоустрій населених пунктів» повноваження Уряду на затвердження Порядку встановлення пам’ятних знаків, меморіальних та інформаційних дощок на території населених пунктів із метою увічнення пам’яті осіб, які брали участь у захисті Батьківщини.
  2. Визначається, що розміщення пам’ятних знаків, меморіальних та інформаційних дощок для увічнення пам’яті здійснюється відповідно до Порядку встановлення пам’ятних знаків, меморіальних та інформаційних дощок на території населених пунктів із метою увічнення пам’яті осіб, які брали участь у захисті Батьківщини, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Переваги: Проєкт акта направлений на вирішення питання щодо створення законодавчих передумов для встановлення єдиного для всіх населених пунктів України порядку розміщення пам’ятних знаків, меморіальних та інформаційних дощок на території населених пунктів із метою увічнення пам’яті захисників України та учасників бойових дій, що брали безпосередню участь в антитерористичній операції та/або Операції об’єднаних сил.

Позиція громадськості: Проєкт акта погоджений без зауважень Мінфіном, Мінекономіки, МКІП, Мінветеранів, Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні та Конфедерацією роботодавців України.

Рекомендація Юридичної сотні: підтримати законопроєкт.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]