110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Висновок до проєкту Закону “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за свідоме доведення будинку (споруди) до стану руйнування” №3003а від 21.08.2020

 

Ініціатор: народні депутати України Третьякова Галина Миколаївна та інші (загалом понад 50 народних депутатів є співаторами законопроєкту).

Зміст: законопроєкт пропонує внести до Кримінального кодексу України норму, що посилює відповідальність за умисне доведення багатоквартирного будинку чи іншої будівельної споруди, що перебуває в спільній формі власності до стану руйнування з корисливих мотивів. 

Зміни, що пропонуються. Законопроєктом пропонується  карати умисне доведення будинку чи іншої споруди до руйнування: 

 або 

або 

      Якщо руйнування будівлі вчинені особою, яка є представником влади, або повторно чи організованою групою, то такі дії каратимуться обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією майна.

    Дії щодо руйнування будівлі, вчинені шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом, або які заподіяли майнову шкоду в особливо великих розмірах чи спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, каратимуться позбавленням волі на строк від 8 до 15 років.

     Також законопроєкт передбачає відповідальність фізичних і юридичних осіб, у тому числі в інтересах третіх осіб, за руйнування будівель і споруд, що є пам’ятками  історії або архітектури. Такі дії каратимуться штрафом від 25 500 грн до 6 800 000 грн або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Позиція Юридичної сотні: пропонуємо підтримати. 

 

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]