110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”3_4″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Повна назва проєкту. Проєкт Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо захисту честі і гідності громадян та працівників правоохоронних органів

Номер і дата реєстрації: 5050-1 від 24.02.2021.

Ініціатори: Медяник В’ячеслав Анатолійович, Припутень Дмитро Сергійович, Павлюк Максим Васильович, Арешонков Володимир Юрійович, Мамка Григорій Миколайович.

Фракції: “Слуга народу”, “Довіра”, “ОПЗЖ”.

Мета проєкту: запровадити адміністративну відповідальність за образу поліцейських, працівників Державної прикордонної служби України при виконанні ними своїх службових обов’язків, а також членів громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону під час залучення їх до охорони громадського порядку.

Основний зміст. Проєкт пропонує збільшити розмір штрафу за вчинення дрібного хуліганства (за новим проєктом його розмір буде від 170 до 510 грн) та водночас зменшує максимальну тривалість громадських робіт. Крім того, запроваджується додаткова правова кваліфікація повторності таких дій (додається нова частина).

Також проєкт розширює склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 та 185-10 КУпАП, включаючи туди, окрім злісної непокори законному розпорядженню представника Нацполіції, військовослужбовця або члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, також образу таких осіб. Таке порушення каратиметься штрафом від 850 до 1700 грн. У випадку вчинення діяння повторно протягом року або групою осіб передбачатимуть штраф від 1700 до 5100 грн або адміністративний арешт. 

У випадку такої образи при виконанні службового обов’язку поліцейським або військовослужбовцем під час охорони ним громадського порядку, передбачено штраф від 340 до 680 грн або громадські роботи. 

Переваги. Законопроєкт сприятиме захисту честі та гідності працівників Національної поліції України, членів громадських формувань з охорони громадського порядку й державного кордону та військовослужбовців.

Недоліки. Проєкт передбачає відповідальність за образу військовослужбовця лише під час виконання ним завдань з охорони громадського порядку, а не виконання всіх обов’язків військової служби, що не матиме ефективного впливу на захист честі та гідності. Окрім того, можливість притягнення до відповідальності за образу осіб, які здійснюють охорону громадського порядку під час проведення мирних протестів, демонстрацій може бути спрямована на залякування протестувальників.

Комітет з питань правоохоронної діяльності підтримав законопроєкт.

ГНЕУ підтримує законопроєкт із певними техніко-юридичними зауваженнями.

Рекомендація Юридичної сотні: підтримати після доопрацювання.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_4″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]