110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Повна назва: Проєкт Закону про внесення змін до Закону України “Про Статут гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України” щодо військового поховального ритуалу
№ 4636-1 (альтернативний) від 08.02.2021

Ініціатори: Остапенко Анатолій Дмитрович, Безугла Мар’яна Володимирівна, Аліксійчук Олександр Васильович, Вагнєр Вікторія Олександрівна, Березін Максим Юрійович.
Фракція: Слуга народу.

Мета проєкту: ушанування пам’яті загиблих (померлих) військовослужбовців та деяких інших осіб шляхом оновлення процедури військового поховального ритуалу.

Основний зміст

Проєкт закону визначає категорії осіб, поховання яких здійснюється у формі військового поховального ритуалу:

Поховальний ритуал не проводиться, якщо вказані особи загинули внаслідок вчинення ними злочину або самогубства.
Організація проведення військового поховального ритуалу, зокрема одержання дозволу від родичів, близьких осіб на організацію поховання за військовим поховальним ритуалом, покладається на начальника гарнізону, а його заступник зобов’язаний призначати почесні варти від військових частин і здійснювати контроль за їхньою підготовкою.
Проєкт акта пропонує викласти в новій редакції додаток 18 до Статуту гарнізонної та вартової служб, який деталізує загальну та спеціальну процедуру церемонії.

Переваги

Проєкт оновлює процедуру військового поховального ритуалу та перелік категорій, до яких вона застосовується.

Недоліки

Законопроєкт не включає до переліку категорій осіб, які мають право бути похованими відповідно до цього порядку, Героїв України, нагороджених орденом “Золота Зірка”, лицарів ордена Богдана Хмельницького та кавалерів ордена “За мужність”, хоча вказує на те, що особи зі званням Герой України та ті, які нагороджені орденами Богдана Хмельницького трьох ступенів або орденами “За мужність” трьох ступенів, мають право на поховання в порядку спеціальної церемонії.

Довідкова інформація

Цей проєкт є альтернативним до законопроєкту № 4636 від 25.01.2021 “Про внесення змін до Закону України “Про Статут гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України” щодо порядку організації та проведення військового поховального ритуалу”.
Від основного він відрізняється тим, що:

Рекомендація Юридичної сотні: підтримати основний законопроєкт № 4636.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]