110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Висновок до проєкту Закону  “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо пільгового оподаткування операцій із ввезення на митну територію України транспортних засобів деякими категоріями осіб, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (№3839 від 14.07.2020)”

Ініціатори: Остапенко Анатолій Дмитрович (IX скликання).

Суть: пільгове оподаткування за ввезення транспортних засобів.

Зміст проєкту: 

  1. Частково (у відсотковому співвідношенні)  від оподаткування  за ввезення транспортних засобів звільняються особи, нагороджені орденом “Золота Зірка” “Свободи”, “За заслуги I, II, III ступеня”, “Богдана Хмельницького I, II, III ступеня”, “Героїв Небесної Сотні”, “За мужність I, II, III ступеня”, “Данила Галицького”; медаллю “За військову службу Україні”, “За бездоганну службу I, II, III ступеня”, “Захиснику Вітчизни”, УБД та члени сімей загиблих (один транспортний засіб на п’ять років).
  2. У випадку відчуження такого транспортного засобу раніше, ніж через 5 років, особа повинна відшкодувати податкові платежі за повною ставкою.

Позитив: Конкретне відсоткове співвідношення встановлюється постановою КМУ (відповідно до правил, встановлених ПКУ, як сказано у п. 3.1 статті 3 Податкового кодексу України) і може бути індивідуалізовано (відповідно до рівня доходів, наявності чи відсутності статусу підприємця або інших ознак).

Негатив: проєкт передбачає надання лише податкових пільг, не вирішуючи питання про сплату платежів, передбачених митним законодавством. Скористатися пільгою можуть лише особи, які здійснюють підприємницьку діяльність у сфері сільського господарства або перевезень. Тобто проєкт не вирішує питання забезпечення автомобілями осіб, які потребують цього за станом здоров’я, наприклад. Водночас, підприємець-УБД, який здійснює доставку своєї продукції, проте не здійснює діяльність у сфері перевезень, теж не може претендувати на цю пільгу. Законопроєкт пропонує точкове правове регулювання та не вирішує проблему доступності транспортних засобів для ветеранів та членів сімей загиблих в цілому.

Рекомендація Юридичної сотні: відхилити законопроєкт.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]