110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”Row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Проєкт Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” щодо додаткової підтримки бізнесу у зв’язку із посиленням карантинних заходів” (№4423 від 25.11.2020)

Ініціатори: Железняк Ярослав Іванович, Васильченко Галина Іванівна, Клименко Юлія Леонідівна, Цабаль Володимир Володимирович, Рудик Кіра Олександрівна, Совсун Інна Романівна (IX скликання).

Суть: проєкт пропонує зменшення навантаження на платників податків під час карантинних заходів, пов’язаних з епідемією коронавірусу, пропонує механізм пом’якшення негативних наслідків карантинних обмежень для підприємців та самозайнятих осіб.

Зміст

  1. Проєкт пропонує зміни до Перехідних положень ПКУ, відповідно до яких органи місцевого самоврядування у 2021 році матимуть право прийняти рішення щодо зменшення ставок єдиного податку, та/або плати за землю, та/або податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб. Наразі ПКУ надає таку можливість для ОМС тільки на 2020 рік.
  2. Від сплати ЄСВ пропонується звільнити фізичних осіб-підприємців, осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, а також членів фермерських господарств, якщо вони не належать до осіб, що підлягають страхуванню на інших підставах, на період з з 1 по 31 грудня 2020 року та з 1 по 31 січня 2021 року.

Позитив: проєкт спрямований на підтримку підприємців у період карантину, зниження податкового навантаження.

Довідково: ЄСВ не входить до системи оподаткування. Кошти, що надходять від сплати єдиного внеску, не можуть зараховуватися до Державного бюджету України, бюджетів інших рівнів та використовуватися на цілі, не передбачені законодавством про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Рекомендація Юридичної сотні: підтримати проєкт.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]