110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Проєкт Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення соціальних прав окремих категорій осіб (№3977 від 10.08.2020)
Ініціатор: н. д. Фріс Ігор Павлович (IX скликання).
Суть: проєкт №3977 пропонує поширити дію податкової знижки на осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність (та не є суб’єктами господарювання).
Зміст. Законопроєкт пропонує поширити поняття податкової знижки як суми підтверджених витрат, на яку дозволяється зменшення загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками звітного року, та дію податкової соціальної пільги на доходи від провадження незалежної професійної діяльності. Податкова соціальна пільга, відповідно до проєкту, застосовуватиметься до нарахованого доходу протягом звітного періоду (а не місячного доходу, як це закріплено в чинному Податковому кодексі України).
Позитив: проєкт №3977 спрямований на посилення соціального захисту осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, забезпечення рівності прав працівників та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність на отримання гарантій, передбачених Податковим кодексом України.
Довідково: Незалежна професійна діяльність — участь фізичної особи в науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою-підприємцем та використовує найману працю не більше ніж чотирьох фізичних осіб.
Рекомендація Юридичної сотні: підтримати законопроєкт.