110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Ініціатор: Остапенко Анатолій Дмитрович (IX скликання).
Суть: пільгове оподаткування за ввезення транспортних засобів.

Зміст проєкту

Частково (у відсотковому співвідношенні) від оподаткування за ввезення транспортних засобів звільняються особи, нагороджені орденом “Золота Зірка”, “Свободи”, “За заслуги I, II, III ступеня”, “Богдана Хмельницького I, II, III ступеня”, “Героїв Небесної Сотні”, “За мужність I, II, III ступеня”, “Данила Галицького”; медаллю “За військову службу Україні”, “За бездоганну службу I, II, III ступеня”, “Захиснику Вітчизни”, УБД та члени сімей загиблих (один транспортний засіб на п’ять років).
У випадку відчуження такого транспортного засобу раніше ніж через 5 років, особа повинна відшкодувати податкові платежі за повною ставкою.
Позитив: конкретне відсоткове співвідношення встановлюється постановою КМУ (відповідно до правил, установлених ПКУ, як сказано в п. 3.1 статті 3 Податкового кодексу України) і може бути індивідуалізовано (відповідно до рівня доходів, наявності чи відсутності статусу підприємця або інших ознак).

Негатив

Проєкт передбачає надання лише податкових пільг, не вирішуючи питання про сплату платежів, передбачених митним законодавством. Скористатися пільгою можуть лише особи, які здійснюють підприємницьку діяльність у сфері сільського господарства або перевезень. Тобто проєкт не розв’язує питання забезпечення автомобілями осіб, які потребують цього за станом здоров’я, наприклад. Водночас підприємець УБД, який доставляє свою продукцію, проте не здійснює діяльність у сфері перевезень, теж не може претендувати на цю пільгу. Законопроєкт пропонує точкове правове регулювання та не розв’язує проблему доступності транспортних засобів для ветеранів та членів сімей загиблих у цілому.

Рекомендація Юридичної сотні: відхилити законопроєкт.