110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Проєкт Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо питань оподаткування митними платежами операцій з ввезення на митну територію України транспортних засобів (№3826 від 10.07.2020)

Ініціатори: народні депутати Богданець Андрій Володимирович (IX скликання), Бунін Сергій Валерійович (IX скликання), Соломчук Дмитро Вікторович (IX скликання), Третьякова Галина Миколаївна (IX скликання)

Суть: законопроєкт пропонує пільги на розмитнення для осіб з інвалідністю.

Зміни, що пропонуються: від оподаткування митними платежами (не частіше 1 разу на 5 років) пропонується звільнити ввезення легкових автомобілів, ванатжопасажирських автомобілів-фургонів з об’ємом двигуна не бiльше як 3000 см3  або інших транспортних засобів тільки з поршневим двигуном внутрішнього згоряння з запалюванням від стиснення (дизелем або напiвдизелем), якщо ці транспортні засоби придбані власним коштом для осіб з інвалідністю І та ІІ групи, законних представників недієздатної особи з інвалідністю І та ІІ групи, законних представників дитини з інвалідністю І та ІІ групи при наявності медичних показань для забезпечення автомобілем і відсутності протипоказань до керування.

Позитив: особи, які мають медичні показання для забезпечення транспортним засобом, зможуть отримати його на пільгових умовах.

Негатив: у пояснювальній записці до проєкту №3826 зазначено, що “особи, які за власні кошти придбали автомобіль, автоматично втрачають право на безоплатне отримання автомобіля і   таким чином знімається навантаження на Державний бюджет України”. Проте сам законопроєкт не містить норм про втрату права на безоплатне отримання автомобіля, що потенційно може призвести до колізії правових норм. Окрім того, законопроєкти №3825 і 3826 потребують взаємоузгодження. Так, проєкт №3826 передбачає пільгове ввезення автомобіля не частіше одного разу на п’ять років, тоді як проєкт №3825 передбачає одноразове звільнення від сплати податку на додану вартість. Натомість проєкт №3826 не передбачає повернення до бюджету митних платежів у випадку відчуження автомобіля раніше, ніж через 5 років з дня його державної реєстрації.

Окрім того, законопроєкт пропонує поширити таку пільгу на законних представників дітей з інвалідністю І та ІІ групи, а відповідно до Постанови КМУ від 21 листопада 2013 р. № 917 “Деякі питання встановлення лікарсько-консультативними комісіями інвалідності дітям” такі комісії визначають категорію “дитина з інвалідністю” або “дитина з інвалідністю підгрупи А”.

Позиція Юридичної сотні: потребує доопрацювання.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]