110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”Row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Проєкт Закону “Про внесення змін до статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров’я (щодо пільг та підвищення оплати праці професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров’я)” №4464 від 04.12.2020.

Ініціатори: Янченко Галина Ігорівна, Радуцький Михайло Борисович, Безугла Мар’яна Володимирівна, Совгиря Ольга Володимирівна, Іонова Марія Миколаївна, Геращенко Ірина Володимирівна, Стефанишина Ольга Анатоліївна

та ін. 

Зміст: проєкт пропонує деякі професійні права та пільги медичних і фармацевтичних працівників, а саме: належні умови профдіяльності, підвищення кваліфікації, страхування, соцдопомогу, пільгове житло, пільгове пенсійне забезпечення, отримання земельної ділянки тощо, поширити на осіб із вищою немедичною освітою, які працюють у закладах охорони здоров’я. Також проєкт пропонує встановити доплати до заробітної плати особам із вищою немедичною освітою, які працюють у закладах охорони здоров’я та безпосередньо пов’язані з ліквідацією захворювання  на гостру респіраторну хворобу COVID-19. 

Переваги: дозволить забезпечити високий рівень соціального захисту для працівників сфери охорони здоров’я. 

Недоліки:  немає фінансових обрахунків на реалізацію гарантій. 

Техніко-юридичні: 

  1. Немає визначення терміну «професіонали з вищою немедичною освітою, які працюють у закладах охорони здоров’я».
  2. У прикінцевих та перехідних положеннях надано завдання КМУ внести зміни до наказу МОЗ №_№195 від 25.12.1992 року , що  виходить за межі повноважень ВРУ. 

Позиція Юридичної сотні: пропонуємо підтримати. 

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]