110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

ЗАКОНОПРОЄКТ № 4032  від 02.09.2020 (основний)

Проєкт Закону про внесення змін до статті 23 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” щодо підвищення розміру допомоги по безробіттю учасникам антитерористичної операції та іншим ветеранам війни

Ініціатори законопроєкту: Тимошенко Юлія Володимирівна, Івченко Вадим Євгенович, Євтушок Сергій Миколайович, Цимбалюк Михайло Михайлович.

Суть законопроєкту: підвищення рівня соціальної забезпеченості ветеранів війни шляхом установлення мінімального розміру грошової допомоги у зв’язку з безробіттям, відштовхуючися від фактичного прожиткового мінімуму. Фактичний прожитковий мінімум визначається Мінсоцполітики на основі статистичних даних про рівень споживчих цін.

Зміни, що пропонуються:

  1. Запропоновано внести зміни до статті 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
  2. Встановити, що допомога у зв’язку з безробіттям повинна бути прив’язана до фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не має перевищувати двох таких розмірів.
  3. Передбачити, що для ветеранів війни допомога у зв’язку з безробіттям не може бути нижчою, ніж двократний фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Висновки до законопроєкту

Позитив: забезпечення належної фінансової підтримки ветеранів війни в період пошуку роботи. Законопроєкт встановлює прив’язку до фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб не лише в контексті ветеранів, а й усіх осіб, які мають право на таку допомогу, що не суттєво,  але може збільшувати їхнє фінансове забезпечення на випадок безробіття також.

Негатив: недостатнє фінансово-економічне обґрунтування, оскільки законопроєкт вказує, що його реалізація не нестиме додаткових видатків з бюджету, бо їх можна буде покрити через недопущення укриття податків і зборів у тіньовому секторі економіки та в офшорних зонах. Підвищення розміру допомоги в разі безробіття може сповільнити темп пошуків роботи з боку ветерана війни.

Позиція Юридичної сотні: підтримати.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]