110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Проєкт Закону про внесення змін до статті 23 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” (щодо встановлення підвищеного мінімального розміру допомоги по безробіттю учасникам бойових дій)

Ініціатори: Остапенко Анатолій Дмитрович, Третьякова Галина Миколаївна, Арсенюк Олег Олексійович, Струневич Вадим Олегович, Гривко Сергій Дмитрович (IX скликання).

Зміст: законопроєкт пропонує встановити мінімальний розмір допомоги по безробіттю для учасників бойових дій у розмірі двократного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 липня 2020 року це 4394 грн відповідно до ЗУ “Про Державний бюджет України на 2020 рік”). Зараз мінімальна сума допомоги по безробіттю (підвищена на період карантину) складає 1000 грн.

Переваги: посилення соціального захисту УБД.

Недоліки: законопроєкт не містить фінансово-економічного обґрунтування (як вказують ініціатори, таке обґрунтування не потрібне, оскільки допомога виплачується за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття). Проєкт не враховує той факт, що ветеранами є також особи, які мають статус особи з інвалідністю внаслідок війни (на яких дія законопроєкту в аналізованій редакції не поширюватиметься). Орім категоризації ветеранів, проєкт не містить положень щодо зміни мінімального розміру допомоги по безробіттю для осіб, які, маючи статус УБД, були звільнені через службову невідповідність або вчинення правопорушення (злочину), що створює колізії в правовому регулюванні, оскільки проєкт не передбачає порядку та терміну внесення необхідних змін до підзаконних нормативно-правових актів.

Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати законопроєкт.