110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Передання майна закладів освіти для потреб ЗСУ (№5801 від 19.07.2021)

Повна назва: «Проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо певних питань управління майном для потреб Збройних Сил України»

Номер і дата реєстрації: 5801 від 19.07.2021

Ініціатори: Білозір Лариса Миколаївна, Кучер Микола Іванович, Третьякова Галина Миколаївна, Вацак Геннадій Анатолійович, Аліксійчук Олександр Васильович, Мінько Сергій Анатолійович та інші (IX скликання).

Фракції: ПП “Слуга народу”, група “Довіра”, “За майбутнє”, “Голос”.

Мета: надання можливості використовувати майно закладів освіти для потреб Збройних Сил України за умов, якщо воно не використовується для провадження освітньої діяльності.

Зміст

  1. Майно закладів освіти, яке не використовується для провадження освітньої діяльності, може бути безоплатно передане у встановленому законодавством порядку органам державної влади для забезпечення потреб Збройних Сил України. Така можливість передбачена проєктом також для закладів вищої освіти.

Позитив: розширення джерел матеріального забезпечення Збройних Сил України.

Техніко-юридичне зауваження: проєкт стосується лише ЗСУ й не надає можливості використати майно для забезпечення інших силових формувань (НГУ, ДПС тощо).

Негатив: проєкт передбачає наявність окремого закону, який би визначав порядок передання майна закладів освіти до ЗСУ (за посередництва органів державної влади, які в проєкті №5801 не конкретизовані). З огляду на відсутність механізму передання майна закладів освіти ЗСУ оцінити вплив цього нормативного акту доволі складно.

Рекомендація Юридичної сотні: відхилити.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]