110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Повна назва проєкту. Проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби» щодо обмеження обігу лікарських засобів, виробництво яких розташовано на території Російської Федерації або Республіки Білорусь

Номер і дата реєстрації: 7313 від 25.04.2022

Ініціатори: Радуцький Михайло Борисович, Мезенцева Марія Сергіївна, Пасічний Олександр Станіславович, Безгін Віталій Юрійович, Богданець Андрій Володимирович та ін.

Мета проєкту: обмеження обігу в Україні лікарських засобів, виробництво яких хоча б частково розташовано на території рф або Республіки Білорусь.

Основний зміст

Пропонується:

  • установити можливість відмови в державній реєстрації лікарських засобів, а також припинити чи скоротити термін дії реєстраційного посвідчення лікарського засобу, якщо буде виявлено, що принаймні якийсь з етапів його виробництва здійснюються підприємствами, виробничі потужності яких розташовані на території рф або Білорусі;
  • на період дії воєнного стану надати повноваження уряду за поданням Міністерства охорони здоров’я тимчасово зупиняти експорт лікарських засобів у разі незабезпечення потреб України в таких лікарських засобах у повному обсязі.

Недоліки: запропонована норма щодо можливості відмовити в державній

реєстрації лікарських засобів та скоротити термін дії реєстраційного посвідчення надає дискреційні повноваження Міністерству охорони здоров’я, у зв’язку із чим є необхідність доопрацювати вказану норму та встановити чіткі критерії для її застосування.

Висновок комітету: прийняти за основу і в цілому з урахуванням пропозицій Комітету, з техніко-юридичними правками.

03.05.2022 законопроєкт прийнято за основу, готується на друге читання.

Рекомендація Юридичної сотні: підтримати після доопрацювання.