110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Проєкт закону про учасників Революції Гідності та сім’ї Героїв Небесної Сотні 

(№4363 від 12.11.2020)

Ініціатори: Остапенко Анатолій Дмитрович, Арсенюк Олег Олексійович.

Суть. Проєкт закону змінює підхід до надання статусів учасникам Революції Гідності та пропонує передбачити такі статуси як: 

Зміст законопроєкту передбачає оновлення системи державних гарантій для кожного із зазначених вище статусів.

Законопроєкт упроваджує:

додатковий пакет до загальної програми державних гарантій медичного обслуговування населення, медичних послуг та лікарських засобів;

право на психологічну підтримку на законодавчому рівні;

програми кредитування житла та компенсації за купівлю житла;

компенсацію вартості навчання в державних та приватних вищих навчальних закладах за відповідним рівнем професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти;

право на професійну орієнтацію та часткову оплату послуг із перекваліфікації або підвищення кваліфікації;

компенсацію за надання соціальних послуг;

інформування про наявні гарантії.

Законопроєкт зберігає право на:

санаторно-курортне лікування;

позачерговий капітальний ремонт житла;

пільги на житлово-комунальні послуги;

трудові гарантії;

право на безкоштовний проїзд;

першочергове відведення земельних ділянок;

–          право на одноразову грошову допомогу.

 

Позитив. Проєкт закону змінює підхід до надання статусів учасникам Революції Гідності та дозволить на законодавчому рівні закріпити внесок учасників Революції Гідності в захист незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Негатив.  У супровідних документах до законопроєкту відсутня порівняльна таблиця. У тексті законопроєкту не пропонується привести чинне законодавство до норм, пропонованих цим проєктом. Наразі статус та гарантії для постраждалих учасників Революції Гідності регулюються Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. При прийнятті нового закону мають бути внесені зміни до чинного закону, аби униктути колізій у правовому регулюванні в майбутньому. 

У пояснювальній записці до проєкту зазначено, що законопроєкт визначає завдання щодо формування образу захисника України в суспільстві та закріплює основні принципи системи вшанування пам’яті захисників України. Однак згадані норми в самому тексті проєкту відсутні.

Проєкт містить детальні норми про реалізацію одних і тих же гарантій як в загальних статтях про перелік пільг, так і в окремих статтях за сферами, що може призвести до некоректного тлумачення при застосуванні норм. 

Рекомендація ЮС: доопрацювати. 

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]