110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Надання статусу УБД медикам

Повна назва: Про внесення змін до деяких законів України щодо надання статусу учасників бойових дій та соціальних гарантій медичним працівникам, які безпосередньо залучалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України

Номер і дата реєстрації: № 6153 від 08.10.2021.

Ініціатори: Василевська-Смаглюк Ольга Михайлівна, Нікітіна Марина Вікторівна, Третьякова Галина Миколаївна, Швець Сергій Федорович, Кінзбурська Вікторія Олександрівна, Крейденко Володимир Вікторович та ін.

Фракція: “Слуга народу”.

Мета проєкту: сприяти отриманню статусу учасника бойових дій цивільними медичними працівниками, які брали безпосередню участь в АТО/ООС.

Основний зміст:

Негатив: 

Техніко-юридична частина: визначено, що свідчення можна взяти лише в учасників бойових дій, які були залучені до АТО/ООС у складі збройних сил, проте це дещо обмежує права заявників, оскільки в умовах до свідчень не вказано, що це також можуть бути особи з інвалідністю внаслідок війни. 

Довідково: 2 роки тому у ВР уже було зареєстровано законопроєкт № 2341 від 29.10.2019, який також мав на меті надати статус УБД медичним працівникам  (автор Василевська-Смаглюк Ольга Михайлівна), проте 18.02.2020 року він отримав висновок комітету про доопрацювання і наразі очікує розгляду.

Працівники підприємств, установ, організацій наразі мають право отримати статус учасника війни відповідно до пункту 13 статті 9 ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Рекомендація Юридичної сотні: відхилити проєкт.