110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Повна назва проєкту:

Проєкт Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України.

Номер та дата реєстрації: 4644-д від 25.01.2021.

Ініціатори: Ковальчук Олександр Володимирович, Сова Олександр Георгійович, Гетманцев Данило Олександрович, Петруняк Євген Васильович, Кінзбурська Вікторія Олександрівна та ін. (IX скликання).

Фракція: ПП “Слуга народу”.

Мета проєкту

Урегулювання питання митного оформлення транспортних засобів, забезпечення дотримання митних правил при переміщенні транспортних засобів у митних режимах тимчасового ввезення і транзиту з дотриманням прав та інтересів громадян.

Зміст

Переваги

Спрощення та здешевлення митного оформлення вживаних транспортних засобів.

Недоліки

Проєкт має тимчасову дію (а також зворотну дію в часі, оскільки поширюється лише на ТЗ, що ввезені до 31.12.2020 року). Це суперечить конституційному принципу рівності, оскільки не дозволяє використати вказаний механізм особам, які ввезли вживане авто з-за кордону пізніше цієї дати, а також порушує принцип рівності щодо громадян, які здійснили ввезення ТЗ з-за кордону до 31.12.2020, і виконали всі законодавчі вимоги щодо його розмитнення. До проєкту відсутнє фінансово-економічне обґрунтування, не наведено також обґрунтування визначеного проєктом розміру добровільного внеску до бюджету саме в розмірі 500 НМДГ.

Довідково

Транспортні засоби (відповідно до кодів УКТ ЗЕД), на які поширюється дія проєкту:

8702 моторні транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, включаючи водія (вагою до 3,5 т);

8703 легкові автомобілі, моторні транспортні засоби, призначені головним чином для перевезення людей (крім моторних транспортних засобів товарної позиції 8702), включаючи вантажопасажирські автомобілі-фургони та ін. (вагою до 3,5 т);

8704 моторні транспортні засоби для перевезення вантажів (вагою до 3,5 т);

8711 мотоцикли (включаючи мопеди) та велосипеди з допоміжним двигуном, з колясками або без них та причепи (8716).

Висновок комітету (27.01.2020)

Прийняти за основу.

Громадська думка

Федерація Роботодавців Автомобільної Галузі: “такі законодавчі ініціативи можуть спричинити обурення в суспільстві, адже власники «євроблях», які повірили державі та провели митне оформлення в попередні пільгові періоди, вважатимуть себе ошуканими через значно менші суми податків, які сплатять такі самі  користувачі автомобілів на іноземній реєстрації. ФРАГ проти прийняття законопроєктів №4643-д та №4644-д та чергового потурання власникам нерозмитнених авто на іноземній реєстрації”.

Техніко-юридичні зауваження

Проєкт передбачає добровільну сплату особою коштів у сумі 8500 грн, однак це є обов’язковою умовою для звільнення від відповідальності за недотримання вимог митних режимів транзиту або тимчасового ввезення, тому ознака добровільності платежу не може бути застосована. Окрім того, митне оформлення, відповідно до норм проєкту, буде здійснюватися з виконанням митних формальностей відповідно до тимчасового порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України. За відсутності такого порядку неможливо комплексно оцінити вплив даного законопроєкту.

Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати законопроєкт.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]