110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

ЗАКОНОПРОЄКТ № 3031а  від 27.08.2020 (основний)

Проєкт Закону про внесення змін до статті 119 Кодексу законів про працю України щодо компенсації з Державного бюджету України заробітної плати працівників, призваних на військову службу

Ініціатори законопроєкту: Тимошенко Юлія Володимирівна, Цимбалюк Михайло Михайлович.

Суть законопроєкту: відновлення виплати компенсації з Державного бюджету України роботодавцям за збережений середній заробіток за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, мобілізованими, контрактниками під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення. Ця компенсація була скасована Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24 грудня 2015 року № 911. 

Зміни, що пропонуються:

  1. Доповнити ч. 3 ст. 119 Кодексу законів про працю України вказівкою на те, що відповідний збережений заробіток за вказаними працівниками компенсується роботодавцям з Державного бюджету України.

Висновки до законопроєкту

Позитив: зняття обтяження з підприємств, установ та організацій, які були зобов’язані виконувати норму закону власним коштом. Потенційне зменшення кількості судових справ із предметом спору щодо невиплати з боку роботодавця середнього заробітку працівнику, який призваний на військову службу.

Негатив: недостатнє фінансово-економічне обґрунтування, оскільки в пояснювальній записці до проєкту закону вказано, що його реалізація не потребує додаткових видатків у 2020 році.

Позиція Юридичної сотні: підтримати з пропозицією доопрацювати фінансово-економічне обґрунтування.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]