110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”3_4″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Проєкт Закону ”Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19) №4314 від 04.11.2020

Ініціатори: Стефанишина Ольга Анатоліївна, Радуцький Михайло Борисович, Дубневич Ярослав Васильович, Лозинський Роман Михайлович, Дмитрієва Оксана Олександрівна, Устінова Олександра Юріївна, Умєров Рустем Енверович, Булах Лада Валентинівна, Піпа Наталія Романівна, Вагнєр Вікторія Олександрівна, Перебийніс Максим Вікторович, Бобровська Соломія Анатоліївна, Рудик Кіра Олександрівна, Рущишин Ярослав Іванович, Дубнов Артем Васильович, Кузьміних Сергій Володимирович, Дубіль Валерій Олександрович, Цабаль Володимир Володимирович, Довгий Олесь Станіславович, Заславський Юрій Іванович, Юрчишин Ярослав Романович, Іонова Марія Миколаївна, Зуб Валерій Олексійович, Васильченко Галина Іванівна.

Зміст: законопроєкт №4314 пропонує внести зміни в статтю 7 Закону України “Про ліікарські засоби” та скоротити час на прийняття рішення про затвердження програми клінічних випробувань вакцин до 5-ти днів. 

У проєкті також зазначено, що норма діє лише на період карантину. 

Це дозволить Україні долучитися до міжнародних випробувань вакцини і отримати її на своєму ринку після їхнього завершення.

Розробка вакцини — потенційно найшвидший та найбільш дієвий крок у боротьбі з COVID-19. Після проходження всіх стадій випробувань Україні важливо буде якомога швидше мати її і на своєму ринку. Для цього потрібно встановити оперативні терміни розгляду документів для реєстрації. 

Зараз Україна не бере участі в жодному міжнародному клінічному випробуванні, тому не має доступу до нових розробок у боротьбі з COVID-19. Міжнародні виробники вакцин не хочуть проводити клінічні випробування в Україні через довгі терміни експертиз — їхні протоколи затверджують 4-5 місяців. Прийняття проєкту скоротить ці терміни та затвердження потрібних документів  до 5-ти днів.

Рекомендація Юридичної сотні: підтримати. 

 

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_4″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]