110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”Row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text”]

Проєкт Закону про внесення змін до Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” щодо збільшення сум індексації заробітних плат, пенсій, стипендій, державної допомоги особам з інвалідністю, державної допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та інших грошових доходів населення (№4005 від 01.09.2020)

Ініціатори: Тимошенко Юлія Володимирівна, Цимбалюк Михайло Михайлович, Лабунська Анжеліка Вікторівна, Євтушок Сергій Миколайович (IX скликання).

Зміст проєкту:

  1. Проєкт пропонує включити до переліку грошових доходів, які підлягають індексації, страхові виплати потерпілим на виробництві (з урахуванням виплат на необхідний догляд за потерпілим) та членам їхніх сімей, а також пенсії.
  2. Проєкт передбачає зниження порогу індексації (зі 103% до 101%), що тягне за собою зміну індексації всіх видів доходів громадян, які підлягають індексуванню.
  3. Законопроєкт пропонує виключити наявність фінансових ресурсів у бюджетах різних рівнів на відповідний рік як межі для проведення індексації.

Негатив: маючи прямий вплив на показники бюджету, проєкт не містить фінансово-економічного обґрунтування, натомість передбачає здійснення таких виплат завдяки комплексу заходів, розроблених КМУ, і спрямованих на недопущення укриття податків і зборів у тіньовому секторі економіки та в офшорних зонах.

Рекомендація Юридичної сотні: відхилити законопроєкт.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]